Переробка відходів (Ковальчук)

ПЕРЕРОБКА ВІДХОДІВ

Переро́бка (обро́блення, переро́блення) відхо́дів (також: вторинна переробка, ресайклінґ (від англ. recycling), рециклювання й утилізація відходів) — здійснення будь-яких технологічних операцій, пов'язаних зі зміною фізичних, хімічних або біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення. Повторне використання або повернення в обіг відходів виробництва чи сміття.

Утилізація – доцільне використання відходів або залишків виробництва для отримання корисної продукції. Напр., при збагаченні вугілля переробку відходів здійснюють шляхом їх обробки та приготування для відвантаження на виробництво будівельних та шлакових матеріалів: пористих наповнювачів бетону (аглопарит, керамзит), паливовмісної домішки для виробництва цегли та будівельної кераміки, випалення низькомарочних в’яжучих речовин (цементу).

Майбутнє - це важлива складова для будь-кого з нас і дбати про нього варто вже сьогодні. Наша команда перейняла безцінний досвід і приклад щодо правильного збирання та утилізації небезпечних відходів. Наше задання не тільки позбавити від непотрібних, а інколи й небезпечних відходів але й зберегти такий важливий на сьогоднішній день екологічний баланс нашого довкілля. Вже минув той рубіж, коли до ресурсів і забрудненості планети можна було ставитись з байдужістю. Підтримай екологічне рішення!

В Україні

В Україні, де обсяг накопичених відходів сягає 15-20 млрд. м3, з них можна видобувати золотосріблоплатинуванадійтитанртутьцинк та ін.
Нові економічні відносини та демонополізація сфери послуг зумовили структурні зміни на підприємствах санітарного очищення, в результаті яких створено підприємства різних форм власності, конкурентна діяльність яких не завжди підкріплена нормативно-правовою базою.
Щоб вирішити весь комплекс питань, пов'язаних з небезпечними відходами, Мінприроди розробило проект «Програми переробки небезпечних відходів». Програмою визначена стратегія й основні напрями у сфері переробки токсичних відходів. Проблема розглядається на трьох рівнях — загальнодержавному, регіональному, місцевому (об'єктному).
У напрямі обмеження створення токсичних відходів основні заходи повинні базуватися на вдосконаленні технологічних циклів підприємств, що діють. У напрямі зменшення накопичень, знешкодження і видалення відходів операції повинні здійснюватися в спеціально відведених місцях або об'єктах, зі створенням відповідних полігонів, оснащених типовими модульними комплексами.
До складу полігонів входять:
  • завод по знешкодженню й утилізації;
  • майданчик поховання;
  • гараж спецтранспорту.
Капітальні вкладення в українську технологію складають до 100 доларів на одну тонну на рік, зі значним зниженням капіталовкладень при розміщенні нового енерготехнологічного комплексу на території ТЕЦ, що діє.[джерело не вказане  423  дні] Планується розробка проектів комплексів для низки міст України, з подальшою реалізацією спочатку пілотних установок, а потім і самих комплексів.

🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿

Бережіть природу!

🌲🌳ЗЕЛЕНІ САЙТИ🍃🍀




Немає коментарів:

Дописати коментар