Збалансоване харчування Бардашевська В.

Збалансоване харчування😛


Збалансоване харчування - це харчування, при якому задовольняється добова потреба організму в енергії, а також підтримується оптимальний баланс мікроелементів і вітамінів

Чому корисна їжа так важлива для дітей?

Збалансоване та здорове харчування відіграє дуже важливішу роль у фізичному та розумовому розвитку дитини. Від цього залежить її зовнішній вигляд, успішність у навчанні та настрій в цілому. Нездорова їжа, як скажімо, фастфуд, взагалі не містить необхідних вітамінів, мінералів та антиоксидантів для розвитку дитини. Окрім цього, вона ще й може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Поганий настрій, млявість, втома або дефіцит уваги можуть бути відображенням того, чим саме ваші діти наповнюють свої шлунки. Пам’ятаєте вираз “Ви те – що ви їсте”? Так от до дітей цей вираз має таке ж відношення, як і до дорослих. Якщо ваші діти їдять жирну, занадто солодку їжу або харчуються одноманітно – це може стати причиною їх фізичного та психологічного дисбалансу та проблем зі здоров’ям в майбутньому.


Картинки по запросу збалансоване харчування

Корисні та смачні продукти

Діти ростуть, і вони ростуть швидко! Це означає, що їх кістки та органи постійно потребують певних вітамінів і мінералів. Єдиний спосіб забезпечити дитину достатньою кількістю поживних речовин – це включати фрукти в щоденний раціон. Фрукти – це найбагатші джерела вітамінів, мінералів, харчових волокон та складних вуглеводів, які відіграють значну роль у розвитку дитини. Кількість фруктів в раціоні залежить від багатьох факторів, тому ми радимо перш за все проконсультуватись з педіатром або дієтологом, щоб визначити, їх безпечне співвідношення саме для вашої дитини.
Важливо відзначити, що фруктовий сік зовсім не такий корисний, як самі фрукти. Деякі медичні організації рекомендують не давати його дітям, яким менше року. Для старших діточок дещо інші норми: від 1 до 3 років – ½ чашки, від 4 до 6 років – до ¾ чашки. Порція соку на день повинна бути не більше 1 чашки! Основна причина обмеження споживання соків полягає в тому, що вони містять надзвичайно багато цукру, що може призвести до появи таких проблем, як руйнування зубів, погіршення травлення і навіть діабету чи ожиріння. Але цукор ще й має неабиякий вплив на настрій дитини. Продукти або напої з високим вмістом цукру піднімають природній рівень цукру в крові швидко, але на короткий час. Це означає, що діти протягом деякого часу будуть гіперактивними, після чого можуть стати млявими, а їхній настрій суттєво погіршиться. Тому саме від батьків залежить той рівень та якість цукру, який споживає їх малюк. Слід замінити штучний цукор натуральним, який містять фрукти.


Похожее изображение

1. Частіше, але невеликими порціями
При споживанні непомірно великого об’єму  їжі за один раз, частка поживних речовин, що засвоюється може бути лише 15%. Іншими словами, якщо дати перевантаження травній системі (як кажуть в народі «обжертися») організм розщепить лише 1/7 частину харчів. Звична система зі сніданку, обіду та вечері, не завжди прийнятна – організму не завжди вистачає калорій та поживних речовин, як наслідок – ми шукаємо перекуси на ходу, або збільшуємо кількість продуктів під час вечері. Оптимальніше -  чотири рази на день, якщо за вечерею ви не відчуваєте бажання з’їсти побільше – ви на вірному шляху. 
Звичайний рівень: Збільшіть кількість їжі під час обіду, та зменьшіть ввечері, спробуйте влаштувати перекус між сніданком та обідом.
Просунутий рівеньСніданок обов’язковий, бажано з вмістом повільних вуглеводів. До обіду – невелика кількість легкої їжі (фрукти, ягоди), Обід це найкалорійніша та найважча їжа з добового раціону, значна кількість жирів має споживатися саме в обід,  головне -  не раніше 11 та не пізніше 14 години. Вечеря – будь які страви, головне не смаженні, не важка білкова їжа.
2. Регулярність – запорука всього.
Режим харчування не менш важливий кількості прийомів їжі. Коли трапези відбуваються більш менш в один і той самий час – організм так само регулярно виділяє необхідні травні соки, що збільшує засвоюваність продуктів.
Звичайний рівень: Не пропускайте прийоми їжі.
Просунутий рівень: Харчуйтеся в один і той самий час, незалежно будні це чи вихідні.





👇Відео:

Пізнавальне відео про процеси травлення в організмі людини


Немає коментарів:

Дописати коментар