Сонячні та повітряні електростанції Комар Захар

Сонячна електростанція   

Сонячна електростанція — інженерна споруда, що перетворює енергію сонячного випромінювання на електричну енергію.
    Типи сонячних електростанцій

    Всі сонячні електростанції (СЕС) поділяють на кілька типів:


    У переважній більшості сонячно теплових електростанцій застосовується концентрація сонячних променів. За типом концентації вони поділяються на:

    ·         баштового типу;
    ·         тарільчаті
    ·         параболоциліндричні; 
    ·         комбіновані.




    Плавучі СЕС
    Плавучі СЕС, тобто сонячні електростанції, розташовані на воді, мають кілька переваг. Наприклад, природне охолодження. Окрім цього, вода відбиває сонячні промені, і панелі поглинають значно більше тепла.
    У жовтні 2018 бельгійська влада заявила, що планує будувати СЕС на штучних озерах. У системах використають сонячні трекери та активну систему охолодження.







    Найбільші СЕС у світі на 2019
    Найбільші СЕС знаходяться в Китаї та Індії.
    ·         Tengger Desert Solar Park (Китай) 1 547 МВт.
    ·         Bhadla Solar Park (Індія) 1 515 МВт.

    Вітряна електростанція
    Вітрова електростанція (ВЕС)також: вітроелектростанція — електростанція, яка за допомогою вітрової турбіни перетворює механічну енергію вітру на електричну. Вітрові електростанції — це система відновлюваної енергетики, оскільки вітер — відновлюване джерело енергії.

    Недоліки вітроелектростанцій
    Вітер дме майже завжди нерівномірно. Отже генератор буде працювати нерівномірно, віддаючи то більшу, то меншу потужність, струм буде вироблятися змінної потужності, а то й цілком припиниться, і можливо, саме тоді, коли потреба в ньому буде найбільшою. Будь-який вітроагрегат працює на максимальній потужності лише певний час, а в інші години він або працює не на повну потужності, або взагалі простоює. Значну невідповідність між номінальною і середньою потужностями вітроелектростанцій підтверджує наступний факт: у Нідерландах на частку вітрових електростанцій на початку 90-х років 20 ст. припадало 0,11 % усіх встановлених потужностей, але лише 0,02 % виробленої електроенергії.
    Історія

    Перша в СРСР вітрова електростанція потужністю 8 кВт була споруджена в 1929—1930 р. під Курськом за проектом інженерів Уфімцева і Ветчинкіна. За рік у Кримській АРСР було побудовано більшу ВЕС на 100 кВт, що була на той час найбільшою ВЕС у світі. Вона працювала до 1942 р., але у час війни була зруйнована. Але найшвидше вітроенергетика розвивалася в США. Ще в 1941 р. там була побудована перша ВЕС потужністю 1250 кВт.

    Корисні посилання

      




















    Немає коментарів:

    Дописати коментар